Rapidkampioenschap

In februari waren twee avonden gereserveerd voor het rapidkampioenschap. Onder de 26 deelnemers was gastspeler Harold Melssen (inderdaad, de broer van...), die liet zien ook een beetje te kunnen schaken. De top van de club was goed vertegenwoordigd en het lag in de verwachting dat de winnaar uit deze groep zou komen. Dat nam niet weg dat er soms verrassende uitslagen vielen te noteren. De enige die de ene na de andere overwinning op zijn naam schreef was rapidspecialist Ton Bodaan. Rik Pronk en het trio eersteteamspelers Wouter Noordkamp, Alex Hut en Peter Vorstermans volgden op respectvolle afstand, al hebben ze wel degelijk geprobeerd om Ton beentje te lichten.

 

rat.ptnw.p.SB
1Ton Bodaan18817.026.026.00
2Rik Pronk18135.023.516.00
3Wouter Noordkamp20584.533.019.00
4Alex Hut19634.530.517.00
5Peter Vorstermans19674.528.017.00
6André Wagner15934.029.015.75
7Piet Sikkes16414.027.012.25
8Armin Segger17484.027.011.50
9Hans Segers19464.025.513.50
10Olav van Leeuwen18493.532.013.50
11Thijs Michels13433.522.5 9.75
12Paul Koks16083.027.011.00
13Franck Melssen17113.026.5 8.00
14Meile Tamminga17393.026.0 8.00
15Bart Verbaan19483.023.5 6.50
16Eric Alvares16103.021.5 5.00
17Kawang Choi12883.020.5 6.00
18William van Zanten19813.020.0 5.50
19Maarten van der Vegt15843.019.5 5.00
20Ruud van Dijk12962.521.5 3.75
21Justus van Klaveren17642.023.5 5.00
22Rob Dijkstra14572.023.5 2.00
23Harold Melssen2.021.5 3.50
24Jan Verheijen16052.021.5 2.00
25Wim Vermeulen11152.020.5 3.50
26Martin Brummelkamp 8081.018.0 1.00
27Maurits Panis1.016.0 1.00

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

Reglement rapidkampioenschap SHTV 2018-2019

1. Het SHTV-rapidkampioenschap 2018-2019 bestaat uit 7 ronden, ingedeeld volgens het Zwitserse systeem. Indeling geschiedt in de eerste drie ronden op rating, daarna op weerstandspunten. De 7 ronden zijn verdeeld over 2 avonden.

2. Alle ronden worden gespeeld op de speellocatie van SHTV (in de Bosbeskapel). De eerste vier ronden worden gespeeld op donderdag 25 april, de laatste drie ronden  worden gespeeld op donderdag 2 mei; aansluitend zal de prijsuitreiking plaatsvinden.

3. De FIDE-regels voor het Schaakspel inclusief aanhangsel voor rapidschaak (juli 2014) zijn van kracht, voor zover dit reglement niet anders beslist. Er zijn twee uitzonderingen, namelijk:
1. In tegenstelling tot het gestelde in artikel 11.3.b is het de deelnemers aan het rapidkampioenschap wel toegestaan mobiele telefoons in het spelersgebied bij zich te hebben, mits het geluid van deze telefoons is uitgeschakeld, deze niet gebruikt worden in het spelersgebied en ook op geen enkele andere wijze overlast in het spelersgebied veroorzaken. Indien aan deze voorwaarden niet wordt voldaan, verliest de eigenaar van de telefoon de partij.
2. In tegenstelling tot het bepaalde in Aanhangsel A4b is een onreglementaire zet niet direct verloren. De eerste keer zal een vermeerdering van de bedenktijd van de tegenstander van 2 minuten worden toegekend.

4. De speelduur van de partijen is 15 minuten per persoon per partij plus 5 seconden per persoon per zet (zogenaamd Fischer-tempo).

5. Het is toegestaan om één avond niet mee te spelen. Een speler ontvangt 1 punt voor de gemiste avond. Indien van deze optie gebruik gemaakt wordt, dient dit vooraf bij de wedstrijdleider aangegeven te worden.

6. Een speler die met het rapidkampioenschap mee wil doen dient op de avond van 25 april uiterlijk om 19:50 aanwezig te zijn en zich bij de wedstrijdleider te hebben aangemeld. Aanmelding per mail is ook toegestaan, alsdan dient de deelnemer uiterlijk om 20:05 aanwezig te zijn. De eerste partijen vangen aan om 20:10.

7. De winnaar van het toernooi wordt bij gelijk eindigen bepaald door achtereenvolgens:
1. het aantal weerstandspunten (wp);
2. het aantal Sonnenborn-Bergerpunten (S.B.);
3. het resultaat van de onderlinge partij;
4. loting.